Farby do szkła GlasART

Farba do szkła witrażowa Marabu GlasArtBłyszczące farby do szkła Marabu GlasArt to farby o wyjątkowej przejrzystości, ozdobione przedmioty wyglądają jak wykonane ze szkła barwionego w masie.

Witrażowe farby do szkła Marabu GlasART oferują szeroką gamę efektów jakie można uzyskać w zależności od zastosowanej techniki. Można je nakładać wielowarstwowo (grubo) lub delikatnie - tak by wypracować swój styl. Doskonała mieszalność pozwala na uzyskanie bardzo płynnych przejść kolorystycznych i budowanie fantazyjnych gradientów kolorów. Po wyschnięciu farby do szkła Marabu GlasART są idealnie błyszczące i przejrzyste, zachowują głębię koloru doskonale imitując szkło barwione w masie.

Wszystkie kolory farb do szkła są transparentne, oprócz bieli i czerni. Dostępna jest również farbka szkła bezbarwna do rozjaśniania kolorów, powiększająca gamę kolorów i efektów o delikatne odcienie, które nie stracą na swojej przejrzystości.

Po nałożeniu farba do szkła jest sucha po około 30 minutach, jednak dopiero po 48h zasycha całkowicie zyskując odporność na wodę i warunki atmosferyczne. Proces schnięcia całkowitego można skrócić wygrzewając w piekarniku w temperaturze 150°C przez około 5 minut.
UWAGA! Wygrzewać dopiero po 30 minutach, kiedy farba jest już sucha. Wygrzewanych przedmiotów nie wkładamy do rozgrzanego piekarnika, tylko pozwalamy im "dojść" wraz z piecem do nastawionej temperatury.

Do mycia pędzli i narzędzi polecamy używać specjalnego środka Marabu-Reiniger, służy on jednocześnie do oczyszczania i odtłuszczania szkła przed malowaniem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl